Jan Francke
AMBASADOŘI

Jan Francke

triathlon/ ultrarunnig/ extrémní sporty

Jan Francke je jedním z našich ambasadorů. Narodil se do outdoorově založené rodiny. Už odmalička tak svou pozornost věnoval nejrůznějším sportům. Patří mezi naše přední triatlonisty. Vášní a výzvou jsou pro něj však extrémní závody.

Závod Montane Spine Race je zimní horský maraton pro odvážlivce a je považován za jeden z nejnáročnějších dálkových závodů v Evropě. Závodníci musí pokořit 431 km za 7 dní. 

V minulých letech úspěšně dokončil všechny distance extrémního maratonu Montane Yukon Arctic Ultra a v roce 2019 se rozhodl zkusit pro změnu Aljašku. Výzvou se pro něj stal nejdelší ultra maraton na světě – IDITAROD.

Iditarod Trail Invitational je nejdelší zimní ultra maratón na světě, který je možné absolvovat na kole, pěšky nebo lyžích a následuje historickou stezku Iditarod od města Knik do Nome.

Krátký závod 350 mil končí v městečku McGrath na řece Kuskokwim a 1000 mílový závod končí v Nome. Aby se mohli závodníci účastnit 1000 mil dlouhého závodu, musí úspěšně dokončit závod 350 mil v předchozím roce.

Další ambasadoři

Jan Francke Jan Francke Juraj Koreň Juraj Koreň Petra Mücková Petra Mücková
Načítám...