Co nového na blogu

Jak se vyznat v pojmech outdoorového oblečení ?

Vyrazíme-li do přírody, za jakéhokoliv počasí, očekáváme, že nás oděv ochrání před nepříznivými vlivy. Měl by co nejlépe splňovat požadavky na mechanickou odolnost, větruodolnost, nepromokavost, prodyšnost, paropropustnost a další možné vlastnosti v návaznosti na zvolenou aktivitu.
Pokračovat ve čtení

Hledání v divočině

Upevňujte silné vazby. Objevujte nová místa. Navazujte přátelství s podobnými dobrodruhy. Spolehlivost, lehkost a dokonalá sbalitelnost technologie GORE-TEX Paclite® Plus.
Pokračovat ve čtení

Bunda Alpine Spirit je pojmenována po stejnojmenném projektu

Alpine Spirit je doslova tažným koněm mezi nepromokavými bundami. Použitím materiálu 70 Denier GORE-TEX odolá nekompromisní zátěži a delšímu pobytu v horách. Je pojmenována po stejnojmenném projetu Alpine Spirit: zdolat 4000 m vysoké vrcholky Alp.
Pokračovat ve čtení

Nová kolekce Montane podzim/zima

BUILD STRONG BONDS: Když se snažíme dostat dál, překonat naše limity za hranice komfortu, je to chvíle, kdy se stávají naše zážitky bohatší, naše vzpomínky hlubší, naše vazby a pouta silnější.
Pokračovat ve čtení

Větruodolný nebo větruvzdorný? Jednoduchý trik, jak to poznat

Studený vítr dokáže rychle odvést tělesné teplo, takže je důležité mít po ruce vrstvu, která dokáže blokovat chladivý účinek větru. Jaký je ale rozdíl mezi větruodolným (windproof) a větruvzdorným (windresistant) materiálem? A jaké jsou výhody a nevýhody každého z nich?
Pokračovat ve čtení

Poučení z izolace

Přinášíme vám příběh z lezeckého prostředí a hlavně ze života. Montane jako doporučovaná značka oblečení Britskou horolezeckou asociací je součástí lezecké výzvy, pomáhá lidem dosáhnout jejich snů nebo vylézt danou skálu. Vždy je to o překonání sám sebe a síle vůle.
Pokračovat ve čtení

Pot pod kontrolou - hledejte oblečení s úpravou Polygiene

Pot je přirozenou reakcí na jakoukoli fyzickou aktivitu. Materiál POLYEGIENE zabraňuje růstu bakterií způsobujících zápach přímo u zdroje.
Pokračovat ve čtení

Alpami Nového Zélandu ve stylu faspacking s Jenny Tough

V roce 2019 se Jenny sama vydala napříč Jižními Alpami Nového Zélandu a dokončila tak čtvrté pohoří ze sedmi ze série Přes pohoří všech kontinentů.
Pokračovat ve čtení

Které kalhoty jsou nejlepší? Na turistiku, lezení nebo běh?

Existují miliony kalhot, ale jen jeden ten pravý střih pro vás, proto bychom vám rádi pomohli s výběrem. Zeptali jsme se běžců, horolezců, alpinistů i běžných turistů.
Pokračovat ve čtení

O čem je Strážovská výzva?

Za jak dlouho zvládnete 160 km? Přijměte Strážovskou výzvu tak jako Petra Mücková, která ji běžela poslední květnový víkend.
Pokračovat ve čtení

Pohořím všech kontinentů světa

Projekt nazvaný Pohořím všech kontinentů světa, který vede napříč pásmem všech kontinentů sólo bez externího podpůrného týmu, místy kde žijí původní obyvatelé hor izolovaně od vnějšího městského světa.
Pokračovat ve čtení

Ať vás hory nepřekvapí – výbava na dlouhé běhy

Pokračovat ve čtení

Montane navrhuje ve spolupráci s BMC a inspiruje se lezením ve skalách

Značka Montane je již od roku 2018 doporučovanou značkou Britské horolezecké asociace – BMC (British Mountaineering Council).
Pokračovat ve čtení

Páteř Anglie versus moje

Závod Montane Spine Race dosáhl svého cíle a náš ambasador Venca Francke nám přináší první dojmy, jak se takový závod dostane doslova pod kůži.
Pokračovat ve čtení

Jak vybrat batoh do města nebo školy?

Blížící se konec prázdnin, začátek nového školního roku, čas na vyprávění zážitků a důvod k pořízení nového školního vybavení, které je „cool“. Jak, ale vybrat batoh, který zaujme studenty a splní i nároky rodičů? Podle čeho tedy vybírat?
Pokračovat ve čtení

Jaké peří je v péřovce a odkud se vzalo?

Skvělé vlastnosti funkčních materiálů oceníte právě v tomto ročním období, třeba při výběru zateplené péřové bundy, ale jak se vyznat v peří? Je bunda z kachny nebo husy?
Pokračovat ve čtení

Montane partnerem závodu Spine Race a Jan Francke je u toho!

Závod Montane Spine Race je zimní horský maraton pro odvážlivce a je považován za jeden z nejnáročnějších dálkových závodů v Evropě. Je otevřen každému, kdo má odpovídající zkušenosti, které chce otestovat a soutěžit v opravdu náročném závodě.
Pokračovat ve čtení

Novinka mikina Protium

Dokonalá druhá vrstva má zahřát, umožnit volnost pohybu, rychle schnout a nezabrat půlku batohu. Montane nabízí novinku pro tuto sezónu, která dokonale splňuje všechny tyto požadavky a tou je mikina Protium Hoodie a Protium Pull-On v dámském i pánském provedení.
Pokračovat ve čtení

Pohodlí po celý rok aneb jak být funkční v prádle Primino od Montane

Termoprádlo neboli funkční prádlo je dnes základ pro každého aktivního sportovce, ale jeho přednosti lze využít i při běžném nošení.
Pokračovat ve čtení

Jak zajistit, aby bunda nepromokla?

Pokud berete vaše dobrodružství vážně, znamená to mít se sebou vždy záložní oblečení, které vám zajistí sucho a teplo, ale bude zároveň lehké, prodyšné a sbalitelné. Jak se vyznat v membránách?
Pokračovat ve čtení

Znáte fastpacking? Diktujte horám své podmínky!

Ještě ne? Věřte, že o tomto novém trendu cestování ještě uslyšíte, protože se stává stále populárnější. Co kdybychom vám řekli, že existuje nový způsob, jak se na cestě dostat dále, vidět více a uniknout shonu všedního dne. To je fastpacking.
Pokračovat ve čtení

Úprk do tepla - závod Bolaven Trail v Laosu

Naše ambasadorka Petra Mücková je na cestách po Laosu, jednak za teplem a cestováním, ale i účasti na ultratrailovém závodě Bolaven Trail.
Pokračovat ve čtení

Montane pomáhá ženám

Montane se spojil s nadací Woman's Back s cílem poskytnout bezpečný a pohodlný batoh, který pomůže těm, které překonaly rakovinu prsu, užívat si pohyb v přírodě.
Pokračovat ve čtení

Co si obléci na podzim, „péřovkou nebo primaloftku“?

S blížícím se sychravým počasím by člověk nejraději zůstal ráno v teplé posteli, ať už spí pod péřovou nebo syntetickou přikrývkou. A proč si neprodloužit tento příjemný pocit i cestou do práce? Začít nový den s dobrou náladou, to by chtěl přeci každý. Stačí si obléci funkční bundu, která vás udrží v teple i suchu za každého počasí.
Pokračovat ve čtení

Pokořil jsem nejdelší zimní ultra maratón na světě

Pokračovat ve čtení

Batoh Fast Alpine - pravý parťák do výbavy horolezce!

Ať už se pohybujete v zasněžených horách, chystáte se na skalní výstup anebo si jen užíváte alpského dobrodružství, batoh FAST ALPINE 40 je dost veliký na to, aby pobral běžnou lezeckou výbavu.
Pokračovat ve čtení

Lehký a pohodlný parťák nejen do hor – Trailblazer

Užívejte přírody, netrapte se zátěží!
Pokračovat ve čtení

Za hranicí výkonů - lehké a prodyšné oblečení nejen pro běžce!

Pojďme si běh užít a těšit se z pocitu, že jste překonali sami sebe a můžete být na sebe hrdí. Běhání je o pocitu svobody, lehkosti a výkonu.
Pokračovat ve čtení

Letím tristo hrmených!

Juraj Koreň, ambasador značky Montane a Petzl, pochází z Kremnice na Slovesku a netají se tím, že se v oblacích cítí často lépe, než-li na zemi. Patří mezi jedny z nejlepších paraglidistů. Přinášínáme vám jeho dojmy z dobrodružného projektu Seven Virgin Summits.
Pokračovat ve čtení
Načítám...