Bunda Alpine Spirit je pojmenována po stejnojmenném projektu
Blog

Bunda Alpine Spirit je pojmenována po stejnojmenném projektu

22. září 2020

Alpine Spirit je doslova tažným koněm mezi nepromokavými bundami. Použitím materiálu 70 Denier GORE-TEX odolá nekompromisní zátěži a delšímu pobytu v horách.

Je pojmenována po stejnojmenném projektu Alpine Spirit: zdolat 4000 m vysoké vrcholky Alp.

Montane ambasadorka Rebecca Coles je vedoucí této expedice a 40. ženou, která získala certifikát horského průvodce a instruktora lezení. Dosáhla mnoha prvovýstupů ve velmi náročných podmínkách - zejména Lasarmu La, vrchol 6200 metrů na dalekém západě Nepálu, čtyři prvovýstupy v Jižní Georgii, Antarktidě a dva hlavní prvovýstupy v koridoru Wakhan, v Afghánistánu.

rebecca cole montane

Projekt Alpine Spirit je zejména horskou výzvou. Rebecca, společně s dalšími alpinistkami, se pokusí o výzvu, kterou dosud žádná žena nedosáhla: pokořit všech 82 vrcholů Alp o výšce 4000 m v jednom roce. Je tomu tak více než 150 let od chvíle, kdy první žena, Lucy Walker, vystoupila na Matterhorn.

Rebecca měla možnost otestovat tuto bundu a poskytla nám její recenzi:

„V úvodu jsem měla trochu obavy, když mi bylo řečeno, že firma Montane pojmenovala bundu po našem projektu. Co když to nebude to pravé? Po testování se dostavila vlna úlevy. Je to mimořádně dobře navržená bunda. Střih fantastický, rozsah pohybu mimořádný a oblíbila jsem si klíčové detaily, jako je dobře navržená kapuce, nastavitelné manžety rukávů a prostorné kapsy.

Od té doby používám bundu pro zimní lezení ve Skotsku, ale dobře zvládá i letní bouře. Odolá dešti, sněhu i větru.

montane alpine spirit

Střih je pro mě opravdu důležitý. Špatný střih omezuje v pohybu a může zničit požitek z pobytu v horách. Pokud bojujete s výstupem, je to přirozené, ale pokud navíc bojujete se špatně padnoucím oblečením, je to prostě noční můra. Navržení dámského střihu outdoorového oblečení bývá pro některé návrháře doslova příliš velkou výzvou a v minulosti jsem naletěla na špatně padnoucí oblečení. Když jsem objevila značku Montane, navržené oblečení mi vždy sedělo a společně s jeho kvalitou to byl jeden z důvodů, proč jsem se stala ambasadorkou značky Montane.

Je nutno vyzdvihnout i detaily na bundě, například manžety na rukávech. Mám ráda prostorné manžety na bundě, která je určena nejen pro zimní lezení, abych si mohla snadno zastrčit okraje rukavic pod manžety bundy, což považuji za velmi důležité pro udržení svých rukou v teple. Dále testuji, aby se mi bunda příliš vysoko nevyhrnula, když zvednu ruce, zda je kapuce dostatečně prostorná pro lezeckou přilbu, zda neomezuje vidění, to jsou první věci, které kontroluji, když požaduji bundu na lezení. Bunda Alpine Spirit obstála v těchto mých testech na výbornou.

Další testování odhalilo, jak je bunda odolná. Pracuji jako horský průvodce a lezecký instruktor, nejenom že nosím oblečení intenzivně, ale trávím čas venku za všech klimatických podmínek. Většina bund nese známky opotřebení po několika měsících nošení. Ale to neplatí o bundě Alpine Spirit. Přečkala prolézání úzkými mokrými průsmyky bez poškození.

montane alpine spirit
Stručně shrnuto, skvělá bunda. A nebojte se, pánové, tato bunda se dodává také v pánských velikostech.

montane alpine spirit

Přednosti bundy Alpine Spirit

 • Hmotnost (vel.M) : 480 g
 • Membrána: GORE-TEX with Gore performance technology
 • Voděodolnost: 28000 mmm
 • Paropropustnost: RET<9
 • DWR-trvanlivá vodoodpudivost: 5.stupeň

Materiál:

 • z prodyšného materiálu 70 Dennier GORE-TEX Performance a 100% recyklované nylonové příze

Vlastnosti:

 • plně podlepená konstrukce bundy
 • plně nastavitelná srolovatelná kapuce s tříbodovým nastavením, se zpevněným krajem, s prostorem pro lezeckou přilbu
 • ergonomicky šité rukávy pro snadný pohyb
 • obousměrný hlavní zip vhodný do mrazu YKK AQUAGUARD
 • dvě vnější prostorné kapsy na zip YKK AQUAGUARD
 • jedna vnější náprsní kapsa na zip YKK AQUAGUARD
 • manžeta rukávu s možností přizpůsobení na suchý zip
 • nastavitelný lem se stahovací šňůrkou

Zpět na články

Načítám...