Hledání v divočině
Blog

Hledání v divočině

25. září 2020

Na dalekém severu Anglie, schoulená u hranic se Skotskem a neochvějně hledící na Severní moře, leží často přehlížená divočina. Cairngorms je horské pásmo a hory Cairngormu vytváří velkolepou krajinu, vzhledem podobnou náhorní plošině Hardangervidda v Norsku. Pro mnohé jsou její výhledy krásné, jiní je zatracují. Mlha a mrholení zde málokdy ustávají.

Je to nekompromisní směsice rašelinišť, mechu a kamene. Voda stéká údolími, oblast je do značné míry lidmi neobjevena a dodnes zůstává jednou z nejméně osídlených oblastí Velké Británie. Existuje však nepolapitelné zvíře, které tuto oblast po stovky let považuje za svůj domov – koza Cheviot. Je to jediné zvíře, které je schopné se přizpůsobit těmto náročným podmínkám. Lidská obydlí se soustředí do několika údolí a stejně jako kozy, mají rádi své soukromí.

Ve snaze zahlédnout toto vzácné zvíře jsme se vydali strmým skalnatým údolím po úbočí hory Cheviot vysoké 815 m. Kozy mají vynikající zrak a sluch, spolu s jejich samotářskou povahou, je velmi vzácné je zahlédnout. Místní farmáři říkají, že je cítíte dříve, než-li je uvidíte.

Lezli, šplhali jsme celých 12 hodin, přeskakovali balvany, nahoru a dolů po strmých svazích, překračovali provazce vody a potoky. Proměnlivé počasí si s námi pohrávalo a testovalo naše zkušenosti a vybavení. Ne, nemáme hustou hrubou srst, ale testovali jsme tu nejlehčí membránovou bundu, jaká jen může být - spolehlivost, lehkost a dokonalá sbalitelnost technologie GORE-TEX Paclite®. V této bundě vás nezastaví ani proměnlivé počasí ani drsné podmínky.

Vyjdeme-li z parametrů, pak u této bundy získáváme velice atraktivní hodnoty: MVTR je 28.000 mm vodního sloupce a RET<6.

Materiál GORE-TEX PACLITE® PLUS je větru a oděru odolný. Díky této jedinečné kombinaci funkčnosti materiálu budete připraveni na neočekávaná dobrodružství. Vhodná je jako primární i záložní bunda na veškeré aktivity po celý rok.

GORE-TEX PACLITE® PLUS je 2,5 vrstvý laminát, díky kterému je tenký a lehce sbalitelný, ale přesto vysoce odolný a extrémně prodyšný. Důraz je kladen na co nejnižší hmotnost. Podšívka není z důvodu úspory hmotnosti přítomna.

Technický střih zabraňuje zvedání spodního okraje bundy, anatomicky tvarované rukávy poskytují maximální volnost pohybu. Nastavitelnou kapuci lze přetáhnout i přes lezeckou přilbu, dostatečně vysoký límec s krycí légou vás ochrání před nepříznivými podmínkami. Hlavní zip YKK® AquaGuard Vislon® s prodlouženým táhlem se jednoduše ovládá i s rukavicemi. Dvě velké boční kapsy se zipy YKK® jsou trochu výš umístěné, aby byly snadno dostupné i s bederním pásem nebo lezeckým úvazkem. 

Nepodařilo se nám toto divoké zvíře objevit, ale je velice snadné pochopit, proč zůstávají skryté. Kdo by nedal přednost klidu v takové divočině?

Nepromokavá prodyšná bunda

Cena s DPH: 4 632 Kč

Dámská nepromokavá a prodyšná bunda

Cena s DPH: 4 632 Kč

Nepromokavé prodyšné kalhoty

Cena s DPH: 3 243 Kč

Dámské nepromokavé prodyšné kalhoty

Cena s DPH: 3 243 Kč


Zpět na články

Načítám...